Pielgrzymka do Ziemi Świętej 15-25.02.2019
Ks. Piotr Skiba ze wspólnotą Lew Judy zaprasza
750 USD + 2500 PL
Pielgrzymka do Włoch z okazji 100 lat odzyskania Niepodległości
22-31.10.2018
2050
Pielgrzymka po Cyprze 08-15.10.2018
Nikozja-Limassol-Kurion-Omos- Petra tou Romiuu- Larnaka- Salamis - Angeloktisi - Góry Troodos
3650 zł

Pielgrzymka do Meksyku

 z odpustem Matki Bożej z Guadalupe

29.11-13.12.2018

 

Dzień 1, Czwartek, 29.11.2018

Wylot z Europy*, przylot do miasta Meksyk. Powitanie na lotnisku, transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

 

Dzień 2, Piątek, 30.11.2018

Śniadanie, krótka wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bozej z Guadalupe, Patronki Meksyku, Cesarzowej obu Ameryk. Zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe, na które składają się piękne kościoły i ogrody związane z kultem Madonny objawionej na Tepeyaku w 1531 r. Msza Święta w Bazylice. Przejazd do prehiszpańskiego miasta Teotihuacan, oddalonego o 48 km od stolicy. Teotihuacan, jako dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos, będące na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, jest jedną z najczęściej odwiedzanych stref archeologicznych w całej Ameryce Łacińskiej. Obiadokolacja w formie bufetu w restauracji przy  piramidach.  Powrót do hotelu na nocleg. 

 

Dzień 3, Sobota, 01.12.2018

Śniadanie, wizyta w Narodowym Muzeum Antropologii i Historii uważanym za jedno z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacinskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpańskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Zwiedzanie miasta: Park Chapultepec, Aleja Reformy, Aleja Juarez, centrum historyczne: Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami slynnego Diego Rivery, Katedra Metropolitalna, ruiny najważniejszej swiątyni azteckiej Templo Mayor, itd.  Msza Święta w Katedrze. Po południu przejazd do dzielnicy Xochimilco i spływ kolorowymi „ gondolami” po dawnych kanałach azteckich. Obiadokolacja na łodziach. Powrot do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 4, Niedziela, 02.12.2018

Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą biegnacą wzdłuż słynnych wulkanów do stanu Puebla. Zwiedzanie Puebli zwanej “Miastem Aniołów”, ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po mieście: Katedra, kościół Św. Dominika ze słynną “Kaplicą Różańcową”, nazwaną przez Fryderyka Humboldta w XIX w. “Ósmym Cudem Świata”, Msza Święta. Przejazd do portu Veracruz na kolację i nocleg.

 

Dzień 5, Poniedziałek, 03.12.2018

Śniadanie. Msza Święta w Katedrze. Spacer po Rynku Głównym i Alei Nadbrzeżnej miasta słynącego z barwnego karnawału i bohaterskiej przeszłości militarnej. Przejazd do miasta Villahermosa, stolicy stanu Tabasco. Wizyta w Parku – Muzeum La Venta, gdzie znajdują się oryginalne rzeźby Kultury Olmeckiej, nazywanej Kulturą Matką z uwagi na swój antyczny charakter. Możliwość sfotografowania miejscowej fauny: tejony, tlacuaches, małpy wyjce, małpy czepiaki i inne. Przejazd do miejscowości Palenque i zakwaterowanie w hotelu wśród  bujnej roślinności tropikalnej w pobliżu słynnej strefy archeologicznej o  tej samej nazwie.

 

Dzień 6,  Wtorek, 04.12.2018

Śniadanie. Zwiedzanie strefy archeologicznej  w  Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyza, Świątynia Słońca. Kontynuacja podróży do wodospadów Agua Azul. Możliwość kapieli  w turkusowej wodzie. Czas wolny. Kontynuacja podróży do San Cristobal de las Casas. Msza Święta w kościele Santo Domingo. Spacer po miasteczku, zadziwiająco kosmopolitycznym, pełnym prawdziwych Indian handlujących na ulicy tradycyjnymi wyrobami rękodzielniczymi, ale też klubów muzyki jazzowej na wysokim poziomie. Kolacja i nocleg w San Cristobal.

 

Dzień 7, Środa, 05.12.2018

Śniadanie.  Wizyta w wiosce San Juan Chamula w celu odwiedzenia synkretycznego kościoła Świętego Jana i przyjrzenia się indiańskim modłom i ceremoniom uzdrawiania. Krótka wizyta w innej indianskiej wiosce, Zinacantan, znanej z bajecznie kolorowych wyrobów tekstylnych. Wizyta w domu indian Tzotzil.   Przejazd do Kanionu Sumidero –  rejs motorową łodzią po rzece Grijalva w slynnym Kanionie Sumidero, którego ściany mają wysokość 1000 metrów. Przejazd do Tehuantepec.  Kolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień 8, Czwartek, 06.12.2018

Śniadanie, przejazd do strefy archeologicznej Mitla, dawnym „Miescie Zmarłych” Indian Mixteków, znanych ze swej kunsztownej sztuki złotniczej. W drodze do miasta Oaxaca przystanek w jednej z licznych destylarni, by poznać proces produkcji mezcalu, słynnego alkoholu z agawy z poczwarką w środku. Spacer po mieście, wizyta w pięknym barokowym kościele Św. Dominika, Msza Św.  Kolacja i zakwaterowanie w hotelu.

 

Dzień 9, Piątek, 07.12.2018

Śniadanie. Przejazd do Monte Alban, strategicznie położonej na wzgórzach stolicy państwa Zapoteków, której kamienne tablice z tajemniczymi „tancerzami” stanowią do dzis nierozwiązaną  zagadkę. Przejazd do Puebli. Zwiedzanie stolicy   stanu –  miasta znanego  jako  Miasto  Aniołów lub Angelopolis: Rynek Główny, Katedra z najwyższymi w Meksyku wieżami, kościół Św. Dominika z przepiękną Kaplicą Różańcową, Msza Święta w Kaplicy Różańcowej. Po mszy przespacerujemy się  “Słodką Uliczką”, gdzie można nabyć typowe słodycze meksykańskie;  targ rzemiosła El Parian. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja.

 

Dzień 10, Sobota, 08.12.2018

Śniadanie.  Ostatnie chwile na zakupy w Puebli. Wyjazd do słynnego znanego z wyrobów sztuki jubilerskiej, srebrnego miasta, Taxco. Kosciół  Świętej Pryski i Świetego Sebastiana – Msza w Kościele.  Punkty widokowe, Zócalo. Możliwość zakupu wysokiej klasy wyrobów biżuteryjnych i użytkowych ze srebra. Kolacja i nocleg w hotelu w Taxco.

 

Dzień 11, Niedziela, 09.12.2018

Śniadanie. Msza Święta w Kościele Santa Prisca. Przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku – Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Czas wolny.

 

Dzień 12, Poniedziałek, 10.12.2018

Śniadanie, Msza Święta.  Wypoczynek na plazach  Acapulco. Wieczorem podziwianie karkołomnych skoków do wody ze  skały La Quebrada.  Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

 

Dzień 13, Wtorek, 11.12.2018

Śniadanie, Msza Święta w hotelu. Ostatnie chwile wypoczynku na plaży. W południe wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku  México City. Zwiedzania przepięknej Hacjendy Hernana Corteza, konkwistadora Meksyku. Obiad w Hacjendzie.  Po przybyciu do stolicy zakwaterowanie i nocleg.

 

Dzień 14, Środa, 12.12.2018

Śniadanie. Przejazd do Bazyliki na najważniejsze w duchowości Meksyku i narodów latynoamerykańskich Święto Matki Boskiej z Guadelupe. Już kilka tygodni wcześniej pielgrzymki ze wszystkich zakątków kraju w barwnych procesjach docierają do sanktuarium, aby pokłonić się Najświętszej Dziewicy i przygotować na najważniejszy dzień 12 grudnia. Radosne śpiewy przeplatane gorącymi modlitwami i mistyczne tańce kilkunastu grup Indian na wielkim placu przed świątynią mówią wszystko o doniosłości tego wydarzenia. Punktualnie o godzinie 12.00 śpiewem pieśni „La Guadalupana” rozpoczną się główne uroczystości.  

Wieczorem transfer na lotnisko w celu odbycia podróży powrotnej do Europy.

 

Dzień 15, Czwartek, 13.12.2018

Przylot do Europy*, przejazd do Szczecina

 

CENA: 1600 USD + 4000 PLN

CENA OBEJMUJE:

 • Bilety lotnicze do i z Meksyku *
 • Transfery lotniskowe
 • Ubezpieczenie
 • Noclegi z wyżywieniem HB ( śniadania i obiadokolacje, pokoje 2 os, hotele 3*)
 • Acapulco pobyt All Inclusive 4*
 • Transport autokarem po Meksyku zgodnie z programem
 • Opieke polskojęzycznego pilota / przewodnika po Meksyku
 • Bilety wstępów
 • Napiwki dla obsługi hotelowej : kelnerów, pokojówek, bell boys

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Napiwków dla przewodnika, kierowcy ani bagażowych na lotnisku ( okolo 30 USD)
 • Napojów do kolacji rozlewanych z dzbanka, butelkowanych lub w puszkach, za wyjątkiem kawy i/lub herbaty podawanych w filiżankach.

*Miejsce odlotu oraz godziny lotów zostaną podane po potwierdzeniu przez litnie lotnicze, preferowany rejs KLM z Berlina

 

** Kolejność zwiedzanych obiektów, może ulec zmianie

Dodano: 17 Lis 2017, 13:46

Kontakt

Biuro Pielgrzymkowe „SANTIAGO

ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin

Telefon: 91 43 31 196

Czynne: poniedziałek i środa  w godz. 9.00 – 17.00  

wtorek, czwartek, piątek 9:00 – 16:00

 

Dorota Gumińska-Klara: +48 690 322 552,

e-mail: dorota@sw-jakuba.pl  

 

Znajdź nas na Facebooku

Katalog 2017

pielgrz

 

(kliknij na zdjęcie aby pobrać załącznik)