Pielgrzymka do Warszawy

  • 28.05 - 1.06.2014
  • Warszawa

 Warszawa – piastująca od ponad czterech stuleci godność stolicy – jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych. Symbolem miasta jest widniejąca w jej herbie Syrenka. Warszawa to tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. W Warszawie, podczas papieskich pielgrzymek do Ojczyzny Jan Paweł II był 7-krotnie. To tu, w stolicy kraju za żelazną kurtyną, padały niezwykłej wagi słowa, które „zmieniły oblicze tej Ziemi”, a obecność Papieża w poszczególnych miejscach była hołdem składanym ludziom ofiarnie służącym Kościołowi i Ojczyźnie.

 

1 DZIEŃ, ŚRODA 28.05.

Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej // autor: Czechu81Wyjazd spod Katedry  w godzinach porannych, przejazd do Lichenia, zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej, Msza św. przejazd do Warszawy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ, CZWARTEK 29.05

Katedra św. Jana Warszawa // autor: Boston9Śniadanie, zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem: Stare Miasto ( Zamek Królewski, Katedra, Rynek, Barbakan, mury obronne, Pl. Piłsudskiego – Pomnik Nieznanego Żołnierza), Trakt Królewski (Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta, Pomnik A. Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Uniwersytet (z zewnątrz), Msza św. czas na indywidualne spotkanie z Warszawą. Dla chętnych spektakl w jednym z warszawskich teatrów (bilety dodatkowo płatne, rezerwacji dokonuje biuro), obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ, PIĄTEK 30.05.

Centrum Nauki KOPERNIK // autor: WistulaŚniadanie, wizyta w Centrum Nauki KOPERNIK – jednym z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Przejazd na Pragę niegdyś samodzielne miasto, dziś dzielnica, którą artyści wybierają na atelier, galerie oraz alternatywne teatry. Z drugiej strony to właśnie na Pradze spotkamy wiele ulic, które w całości zachowały dawną zabudowę, odnajdziemy dawne latarnie i przedwojenne bruki. Przejdziemy m. in. ulicą Targową z Bazarem Różyckiego i Ząbkowską z najstarszymi kamieniczkami. Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego – potężna bryła bazyliki jest jedną z najokazalszych budowli sakralnych stolicy, wzorowaną na rzymskiej bazylice św. Pawła,  Msza św. obiadokolacja, wieczorny spacer uliczkami Starego i Nowego Miasta,nocleg.

4 DZIEŃ, SOBOTA 31.05.

Pałac Kultury i Nauki // autor: Neo_IIŚniadanie, zwiedzanie Muzeum  Powstania Warszawskiego, otwartego w 60. Rocznicę wybuchu walk powstańczych. Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – najstarsza świątynia Warszawy i jedno z najważniejszych miejsc dla narodu polskiego. Miały tu miejsce śluby i koronacje władców oraz wielu ważnych osobistości. W podziemiach katedry spoczywa kilkunastu zasłużonych Polaków. Jan Paweł II wielokrotnie odwiedzał Archikatedrę, gdzie modlił się przy grobie wybitnego duchownego – prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. Świątynia Opatrzności Bożej (w budowie). Historia budowy świątyni liczy ok. 200 lat, od czasów uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Miało to być wotum wdzięczności i zawierzenia Bogu narodu Polskiego. Kościół będzie częścią kompleksu Centrum Opatrzności Bożej, w którym zostanie otwarte Muzeum Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Panteonu Wielkich Polaków. Już dziś w podziemiach znajduje się grób ks. Jana Twardowskiego, ostatniego prezydenta Rzeczypospolitej na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, ołtarz i relikwie błogosławionego Jana Pawła II oraz relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Msza św. obiadokolacja, odpoczynek w Łazienkach – park, Pałac na Wodzie (letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, w której odbywały się przyjęcia i wydawano słynne obiady czwartkowe), amfiteatr,  nocleg.

5 DZIEŃ, NIEDZIELA 1.06.

Żelazowa Wola // autor: WojsylŚniadanie wykwaterowanie, Kościół św. Anny : “Szukałem Was, Wy teraz przyszliście do mnie, za to Wam dziękuję.” Z okazji pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II – 2 kwietnia 2006 roku – na frontonie świątyni odsłonięto tablicę ze słowami, które Ojciec Święty wypowiedział na krótko przed śmiercią. W drodze powrotnej przystanek w Żelazowej Woli, zwiedzanie dworku – domu rodzinnego Fryderyka Chopina, czas wolny na spacer po parku oraz zakup pamiątek, powrót do Szczecina w godzinach wieczornych.

Cena: 730 PLN

Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem klasy turystycznej
  • ubezpieczenie
  • 4 noclegi w pokojach 2,3, osobowych
  • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje
  • opieka przewodnika w Warszawie

Dodatkowo płatne: Bilety wstępu 60 PLN

Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Autorem zdjęcia jest Piotr Drabik / CC / Flickr.com
Autorem zdjęcia na stronie głównej jest Boston9 / CC / Wikimedia.com